Články
Komentáře

V prvé řadě bych se vám, čtenářům, velice rád představil. Nepatřím zrovna k těm co za každou cenu musí na někoho házet špínu. Ale dost možná by o mně kamarádi řekli, že za každou cenu musím prosadit svůj názor, ačkoliv ne úplně vždy je to názor správný. Na internetu se už nějakou dobu pohybuji pod přezdívkou Rengen. Nejsem ničím výjimečný, nejsem bůhví jak dokonalý a navíc mám tu hroznou a nepříjemnou vlastnost – za každou cenu prosadit svůj názor. A to je vlastně i důvod, proč jsem se rozhodl svůj názor zveřejnit takto nahlas, prostřednictvím tohoto portálu.

Chtěl bych vám všem sdělit, jak vnímá aktuální situaci na serveru MystiQ.cz zasvěcený člověk, který tomuto serveru obětoval nejen spoustu propařeného času, ale také spoustu času nad provozováním serveru, tehdy ještě na wowemu jako GM – „scripter“.

Server MystiQ funguje už bezmála 2 roky a za zakladatele se považují dvě, pro tento článek velmi důležité, osoby. Říkají si MystiQ a Decker. Na vrcholu své doby patřil, dle mého názoru, k nejlepším českým wow serverům (netroufám si říct, že snad nejlepší…ale srovnatelný s ostatními zcela určitě). Jeho velmi početná herní komunita, která čítala ve své slávě wowemu nad 2000 ACC (a to i přesto, že ACC byli zpoplatněny) se brzy stala i pevnou a stabilní komunitou hráčů. Utvořilo se zde bezpočet přátelství, samozřejmě i bezpočet nepřátelství (což k bojové atmosféře hry neodmyslitelně patří) a dokonce, dle mých informacích, se zrodila na serveru i jedna svatba. Svatba opravdová…včetně pravých svatebních koláčků. I proto si myslím, že stojí za tu námahu sdělit vám, jak tuhle krásnou komunitu lidí téměř zničila arogance jednoho člověka.

Naši zakladatelé si role rozdělili jasně. Decker zajišťoval vše co se týče HW serveru, platil za internet a v případě potíží po stránce „fyzické“ se o nápravu staral on. Na druhé straně MystiQ, starající se nejen o blaho hráčů, ale hlavně o běh emulátoru měl pod palcem zase věci, možná až poeticky řečeno „duševní“. Nechci a ani nejde říct, která z těchto prací je důležitější. Pro provoz serveru jako takového jsou obě tyto činnosti naprosto nepostradatelné a dělat se musí v harmonii. Tato „harmonie“ skutečně velmi dlouho fungovala a na serveru to bylo znát. Jak uvádím výše, na serveru byla skutečně radost hrát, byla tu skvělá sorta lidí a nezkazil nám to ani fakt, že prostě hraní na free serveru občas vyžaduje pevné nervy.

Však to známe všichni – lagy, pády, nefunkčnost. Tohle nepovažuji za chybu serveru jako takového. Tohle bylo, je a pořád bude všude stejné. Proto tu nebudu psát o tom, jaký je ten a ten člověk blbec a jak je server na nic, protože furt padá. Takovouhle kritiku na server se dočtete všude. Já chci mluvit o konkrétních a dle mého velice špatných rozhodnutích nejvyšších autorit.

Nyní bych se rád posunul v čase od května roku 2005, kdy byl server založen, až do února následujícího roku, kdy odstartovala nová éra pracovně nazývaná MystiQ Revolution. Mezi zásadní rozhodnutí této revoluce bezpochybně bylo zakoupení nového stroje a tedy i rozdělení serveru na Server1 a Server2. Navíc se oba servery převezli do serverovny v Praze na 100mbit linku. A aby se tyto náklady měli z čeho pokrýt, bylo bezpodmínečně nutné zavést i placené registrace. Pod modelem „ta stovka nikoho přece nezabije“ vše nádherně fungovalo. Nádherně v tomto případě bylo velice naivní slovo, neboť jak vyšlo o pár měsíců později najevo, hospodaření s penězi bylo spíše katastrofální. Ale než se z nádherného stane naivní, rád bych ještě odbočil. S MystiQ revolution souhlasím. Dle mého to bylo pro budoucí rozkvět serveru to jediné správné co se dalo udělat.

Zhruba v této době jsem se stal i já Gmkem a tak jsem se na serveru začal podílet svou prací i já. Když už tu takhle mluvím o sobě, rád bych podotkl, že tu schválně vynechávám spoustu dalších lidí, kteří se na serveru také velkou mírou podíleli. Vynechávám je však z toho důvodu, že za současnou situaci zase tak úplně nemůžou, ačkoliv u některých jedinců budu také mluvit o osobním selhání. Bohužel, všechno se vším souvisí a server, to je příliš rychle rozjetý vlak. Když vám vykolejí jeden vagón, strhne s sebou i lokomotivu.

Jak bylo řešeno hospodaření s penězi ? Dost blbě…ale protože to jakžtak fungovalo, nikdo se v tom moc nerejpal. Zhruba to fungovalo tak, že ten, kdo posílal peníze přes účet v bance, došli k Deckerovi a ten kdo využil k poslání příspěvku poštu, došli peníze na adresu MystiQa. Proč to bylo takhle hloupě rozděleno ? Decker totiž nechtěl nikde uvádět své jméno a to z toho důvodu, že by si ho prý někdo mohl najít a hodit mu do okna šutr. Dnes bych možná už i chápal, kdyby to někdo skutečně chtěl udělat. Ale samozřejmě to bylo jeho právo a odpírat mu ho v žádném případě nechci. Ale ano, dokud vše funguje tak jak má, je zbytečné to kritizovat.

Velmi brzy to však fungovat přestalo. Decker se na serveru začal objevovat čím dal tím méně až jednu dobu byl vůbec zázrak, že se jednou za měsíc objevil a něco udělal. Ani tohle bych mu nechtěl vyčítat. Decker je člověk jako každý jiný, má své osobní zájmy, svůj osobní život a práce na serveru je něco „navíc“. Jenže on měl na serveru své velmi důležité povinnosti, které nikomu nepředal. V prvé řadě mu chodili nemalé peníze od hráčů na jeho bankovní účet. Znamenalo to tedy, že hráč co poslal peníze přes banku, čekal na svůj ACC většinou déle jak 14 dní, výjimkou nebyly ani případy, kdy hráč za poslané peníze se svého ACC dočkal až po dlouhém měsíci a navíc byl Deckerem na ICQ i na diskusním fóru naprosto ignorován. Vím bohužel i o případech, kdy hráč zaslal peníze a ACC se nedočkal vůbec. Dalo by se říct, že použít stařičkou poštu bylo paradoxně mnohem jistější než banka, protože poštu měl na starosti MystiQ. Smutné také je, že trvalo skutečně velice dlouho, než MystiQ vůbec přiměl Deckera, aby mu dal přístup do databáze hráčů, kteří posílali příspěvek přes banku, aby jim mohl udělat ACC on sám. Občas se tenhle problém musel řešit tím, že hráč kterému nebylo lhostejné, že poslal někam (i když symbolické) peníze a nedočkal se ničeho jiného než ignorace, musel „hulákat jako na lesy“ na diskusním fóru a musel scenovat potvrzení o platbě, aby mu vůbec byl udělán účet do hry. V druhé řadě měl na starosti placení linky, takže se jednoho dne stalo, že nám zkrátka linku vypnuli a hráči měli prd jen z toho důvodu, že jim někdo nezaplatil. Pamatuju si, že to tenkrát trvalo několik dní, než se server opět rozjel.

Ale co je pravda, tak po téhle aféře, která se vyřešila tím, že se o ACC staral jen MystiQ začali jakési zlaté žně serveru. Neříkám tím, že by se snad nestalo nic, co by stálo za kritiku, ale ve srovnání s tím co teprve přijde by to bylo jen povídání nudného upovídaného strejce ze Lhoty. Tyto zlaté časy skončili však v říjnu minulého roku. Stal se jakýsi převrat, z kterého se server dodnes nevzpamatoval a už ani nikdy nevzpamatuje. Kvůli osobním problémům musel admin MystiQ dočasně odejít. Nejprve jsme všichni doufali a snad i předpokládali, že jeho odchod není na dlouho. Objevovali se zaručené zprávy o tom, jak se prvního první objeví jako na koni, poté se to odložilo někdy na začátek února. Slavný neslavný návrat se však konal až o něco později. Nyní se ale vrátíme zase maličko v čase, na začátek října 2006.

Protože popularita serveru byla skutečně na vrcholu, urodil se u MystiQa v hlavě nápad na FAN trička a mikiny s logem MystiQ serveru. Udělali se tedy návrhy, které hráči schválili, vybrali se peníze a celý tenhle projekt došel až do fáze třetí, kdy už stačilo jen trička objednat a zaslat hráčům. Ale to už jsme v čase někdy na konci října, kdy MystiQ server opouští a bohužel i s rozdělaným projektem a i s vybranými penězi. A bez triček a mikin. Snad i proto jsme věřili, že odchod MystiQa je jen na velice krátkou dobu. Zájemců o trička a mikiny bylo totiž docela hodně a při ceně 1200,– Kč za mikinu to nebyli malé peníze. Bylo od MystiQa velice nezodpovědné, nechat hráče čekat bez jakéhokoliv vyjádření o tom, co bude s tričkama nebo penězi. Naštěstí se však už MystiQ v nedávné době k problému vyjádřil a v této záležitosti snad svítá na lepší časy. I tak si ale nemůžu odpustit poznámku, že se mohl vyjádřit mnohem dříve a nemusel to nechat zajít až tak daleko.

MystiQ působil i jako přirozená autorita na serveru nejen pro hráče, ale i pro samotná GM. Rozděloval práci, dělal zásadní i každodenní rozhodnutí a byl i jakousi jistotou pro server. Decker, ikdyž také admin, této autority nikdy nedosáhl a navíc se na serveru objevoval jen skutečně po skromnu.

Vedení se tedy ujal třetí z adminů – Reitak. Musím říct, že se mu vedlo dobře, server stále jel a navíc to bylo i v těžkých časech přechodu z wowemu na MaNGOS, což samozřejmě znamenalo spoustu problémů a strastí. Asi tak po měsíci se však z ničeho nic objevil Decker a (troufám si použít výraz) „násilím“ vystrčil Reitaka z jeho funkce a nastolil tvrdý despotický režim, kdy jeho slovo bylo to jediné správné a hlavní. Krátce po Deckerovi přišla i staronová posila Shorny (kdysi už na serveru externě vypomáhal, ale jen opravdu v drobnostech) který dostal na starost celý chod serveru po stránce softwarové.

Brzy však přišel šok pro všechny a to v podobě zprávy na diskusním fóru. Zkráceně to celé sdělení řeklo asi tolik. „Jsme bez peněz, zašlete nám 17 000,– nebo server 1. února končí“. Tato zpráva znějící jako z béčkového katastrofického filmu se na fórku objevila začátkem ledna. Decker však o tom, že scházejí peníze na zaplacení linky věděl už dávno před tím. Na otázku „Proč si to nenapsal už mnohem dříve, bylo by více časů a více možností zabránit krizi“ Decker jednoduše napsal „Nechtěl jsem vám kazit vánoční svátky“.

Ale nyní si dáme hodinu matematiky. Tímto odstavcem nechci nic řešit, jen chci aby jste se nad tím zamysleli.
Víme několik fakt. Server 2 mohl stát zhruba 30.000 Kč až 40.000 Kč. Víc bych si netroufal tvrdit. Doména .cz stojí kolem 700 Kč ročně, za hosting se platilo tuším něco kolem 100 Kč měsíčně. Serverovna stála oba servery 3500 Kč měsíčně. Za roční provoz to tedy dělá zhruba nějakých 83.900 Kč. Když připočítám náklady za dopravu (Decker bydlí u Brna) do Prahy + telefonáty do serverovny a kdoví co ještě, můžeme se dostat zaokrouhleně na částku 100.000 Kč. Souhlasíte? Dobře. A teď vám sdělím další důležitý fakt. Na serveru 1 i 2 bylo dohromady více jak 2500 ACC. Ikdybych to přehnal a odečetl 500 ACC (GM acc, ACC kamaradů adminů, zkušební acc apod.) stále tu máme nějakých 2000 ACC. Pokud za každý z nich každý zaplatil 100 Kč, dostaneme se k číslu 200.000 Kč. To je dvojnásobek toho, co stojí zhruba roční provoz serveru. Nutno také dodat, že 100Kč byl minimální příspěvek, mnozí hráči však zaslali mnohem více. Dokonce se vybírali i příspěvky na nový HW, kde se také několik tisíc vybralo, ale nový HW se z nich nikdy nekoupil. Může mi tedy někdo podat logické vysvětlení toho, proč server potřebuje nutně 17.000 jinak skončí ? Od Deckera jsme se nikdy rozumného a opravdu vysvětlujícího příspěvku nedočkali. Ale kam se peníze opravdu poděly už se nikdy nikdo nedozví. Proto bych tento odstavec prostě uzavřel. Určitě jsou některá fakta která jsem mohl přehlédnout a Decker by si určitě nějakou historku o tom, že nemám pravdu dokázal vymyslet na koleni.

Jak jsem již zmínil, server MystiQ měl vždy velmi schopnou a stabilní komunitu hráčů a proto i zpočátku neřešitelný problém vybrat tolik peněz se za nedlouho stal minulostí a peníze se dokázali vybrat včas.

Nastal ovšem problém. Decker placené registrace zrušil, takže se hráči mohli opět registrovat zdarma a tím i vyschnul pramen jistého přísunu peněz na financování linky. Původní návrh tedy byl, že se server 2 zruší a jeden server se převeze do Brna na slabší a levnější linku. V ten okamžik však přišla Reitakovi nabídka jako na zavolanou od slovenské herní komunity UndZwei, která by zařídila serverhousing pro wow server zdarma a tak se server brzy stěhoval do Bratislavy, kde bydlí dodnes.

Existenční problémy byli zažehnány, ostatní hrozby se však naplnili. Decker vládne na serveru skutečně pevnou rukou, o všem rozhoduje pouze on, prostor pro vyjádření názoru v GM týmu žádný není. Dalo by se říct, že Gmka jsou ve hře jen pro to aby makali, na všechno ostatní je tady Decker a Shorny. Že má Gmko nějaký nápad nebo názor ? A koho to jako zajímá !?

Všechna i sebelíp mířená kritika na stranu GM Týmu končí tvrdou odplatou v podobě BANů nebo jailů. Například nedávno si jeden hráč dovolil upozornit (velice slušnou a nenásilnou formou) na to, že by se mohli omezit gramatické chyby na hlavní stránce (opravdu prasácké chyby….například „pric“ „vyte“ „mim smerem“ „vi vsychni“ a tuny překlepů v jediné větě) se místo reakce „budeme se snažit s tím něco dělat“, objevila reakce „ti prase, ja sem tady GM a ti sy jen hráč a máš ban“. Nebylo to přesně citované, ale v tomhle duchu se to zhruba neslo. Později tam dokonce Shorny napsal jako reakci (a teď budu skutečně citovat) :

„Jsi opravdu chudej. Ne v kapse ale na DUSY. TVOJE IP: ***** ale ne preci ji sem nebudu davat nebo te ukamenujou.
Malynko sem si te projel. Mozna by jsis mnel nastavit lepe FIREWALL. Nebo chces aby se ti neco prihodilo?

Takže za dobře míněnou kritiku vyhrožování ? Opravdu vyhrožují ti samý lidé, co nedávno po hráčích chtěli 17.000 Kč ? Zdá se mi, že penízky…to jóó…ale vyslechnout názor hráčů…to se nám nechce.

Takových miniskandálů se v poslední době objevila celá řada. Například teď aktuálně nejel server dlouhých několik hodin bez jakéhokoliv oznámení nebo omluvy. Nakonec přišla zpráva : Museli jsem nahrát 5 dní starý save, protože se MaNGOS posral. A ono na MystiQ.cz vůbec platí, že za všechno může MaNGOS. Nějaká sebekritika ? Říct, já jsem něco posral a neudělal jsem si ani zálohu? Proč ? Může za to přeci MaNGOS.

Kdybych tu měl skutečně vypsat kolik špatného se za poslední dva měsíce stalo, nemělo by to konce. A proto bych už sepsal jen závěr na konec.

Mnozí si o mně nyní možná řeknou, že jsem debil, že nic neumím a že si tu jen otvírám hubu. Dost možná máte i pravdu. Nepovažují se za génia, věřím že to co umím já by se mohl naučit každý kdo by měl na to chuť a zároveň si myslím, že touhle kritikou, kterou jsem se snažil psát co nejobjektivněji si na nikoho neotvírám hubu. Jediné čeho chci opravdu dosáhnout je to, aby jste se vy, čtenáři, za výše psanými řádky zamysleli, udělali si na celou situaci vlastní názor a poučili se z tohohle nudného, ale do poslední čárky pravdivého příběhu o serveru, který býval skutečnou špičkou a dnes je na okraji propasti kvůli několika špatným rozhodnutím nejvyšších autorit.

PS: Rád bych ještě upozornil, že celý článek je psán o serveru MystiQ.cz Upozorňuji na to jen z toho důvodu, že v současné době vzniká projekt s podobným názvem a nechci ho tím nijak pošpinit.

84 odpovědí v “Aktuální situace na serveru MystiQ.cz”

 1. 20.3.2007 v 10:01 - Benny -

  I takove jsme zazil, vetsinou jim jde o pomalou ale jistou likvidaci serveru at uz kvuli financim (aby jim zbylo to co prave je) nebo o HW a nechut uz se na servru podilet a nechut nekomu neco predat aby na tom nahodou nebyl lip nebo nemel uspech.

 2. 20.3.2007 v 19:31 - Dacan -

  Mystiq jsem zazil nastesti jen za tech nejlepsich casu. Pak presun na offik a ted uz je nsleduju co se snim deje. :(

 3. 20.3.2007 v 22:50 - Carl -

  eeehm … mno …

  yep … bohuzel vlastni zkusenosti mluvi pro Rengena … zazil jak ty uzasne .. tak ty bidne casy … :-/

 4. 21.3.2007 v 10:07 - Svor -

  ja sem taky zazil dobre i spatne casy no a sem tam dodnes, kdyz si clovek zvykne a na ofik nema penize, tak se holt neda nic delat

 5. 21.3.2007 v 14:01 - Kro141 -

  přiznám se, že jsem to četl jen do poloviny pak mi ruply nervy, jen chci poznamenat, že jsem rád, že mám vlastní server a takový magor nejsem abych bannoval za to že mně někdo upozorní na gramatické chyby.

 6. 21.3.2007 v 14:37 - Rengen -

  Pokud by tu byl snad ještě někdo, koho by tenhle problém zajímal, poměrně “hezkou” diskusi rozjel Hkarta na MystiQ forku – viz. http://www.mystiq.cz/forum/viewtopic.php?t=3063&highlight=

  Myslím, že je potřeba se zaregistrovat. Jinak mi přišlo i pár kladných nebo souhlasných reakcí na tenhle článek. Děkuju za ně, ale věřte mi, že by mi bylo mnohem lépe, kdybych ho psát vůbec nemusel. Kdyby vše zůstalo v krásných zajetých kolejích.

 7. 24.3.2007 v 00:43 - kupkoid -

  Velice zajímavý článek. Prakticky ve všem s tebo usouhlasím, ale jednu výtku si přesto neudpustím – kritizuješ gramatické chyby a sám si své dílo po sobě nepřečteš. Jinak pěkná práce, kdo by si nechtěl přivydělat nějakých 100k Kč. Pokračuj ve psaní (a nejen o MystiQu).

 8. 24.3.2007 v 13:17 - Rengen -

  Svůj článek jsem si po sobě přečetl, ještě než jsem ho odeslal, a opravil některé gramatické chyby. Další chybky jsem nalezl až po zveřejnění, ale ty už asi těžko opravím :) .

  Ale ano, dovolil jsem si kritizovat pravopisné chyby, i když nejsem “god of czech language”. Je ale něco úplně jiného splést I / Y v pasivě opisném (sloveso být + příčestí trpné) a ve vyjmenovaných slovech, či dokonce po tvrdé, měkké souhlásce. Tím to mé chyby neomlouvá. Na druhou stranu, článek jsem psal jen tak, abych vyjádřil svůj názor. Kdybych to nedejbože jednou psal do novin za tučný honorář, asi bych si dal větší pozor :)

  Ve psaní podobných článků pokračovat nechci. Raději bych psal o něčem příjemném. No, snad budu mít někdy příležitost.

 9. 31.3.2007 v 07:12 - rofl -

  “Všechna i sebelíp mířená kritika na stranu GM Týmu končí tvrdou odplatou v podobě BANů nebo jailů”
  tohle mi neco pripomina….

  i dalsich nekolik bodu by se hodilo na zruseny server hellofwow kde taky kritika byla odmenena bany a kdyz nekdo posilal smsky aby mel acc tak v mnoha pripadech je lide nedostali(pamatuju si jak vetsinou lide psali na shoutu ze pred 14ti dny poslali sms ale porad nic a takovych prispevku bylo vice)
  a jak to vsechno asi skoncilo vite…server UDAJNE(neverim a nikdy nebudu) zrusil blizz…ale kdo by tomu veril kdyz si nekdo kdo si tak vydela na mnohem lepsi pc nez zacinal a setrel tim ze nemel ludmilu kterou mel mit slibenou a machroval s ni ale najednou ji mit nebude tak si rekli ze to zamaskuji a se servem skonci…

 10. 3.4.2007 v 17:54 - Malfik -

  No co se dá dělat,ale o tomto problému jsem se dozvěděl až teď po přečtení tohoto článku :(

  Jinak Rengene nechci nijak se navážet,ale chceš přetáhnout lidi na Projekt MystiQ co ? Nemyslím to vůbec zle,ale vyplývá to z PSka.

  Btw snad se MystiQ teď už Undzwei MystiQ zlepší …

 11. 3.4.2007 v 17:58 - Jsi kokot -

  JSI VYPICENA LEMRA CO NEUMI NIC !!!!!!!!! CHCES JEN PREtAHNOUT LIDI NA VAS TEPLEJ VERGL CO BUDE HORSI JAK SI NECO TAKOVYHO MUZES DOVOLIT JSI PICA TEPLA JAKO VSICHNI CO JSOU NA ORG !
  KOKOTE

 12. 3.4.2007 v 19:01 - Rengen -

  Malfiku, to PSko jsem tam napsal, aby si lidi nepřirovnávali k jinému serveru, který má bohužel nešťastně téměř identický název. Kdybych chtěl někoho přetáhnout, napsal bych tam i adresu, nemyslíš ? :)
  Jinak pro mě za mě….lidi, hrajte si kde chcete. Já si myslím, že hráčů wowka je dost a dost a servery se o ně nemusí za každou cenu prát.

 13. 3.4.2007 v 19:06 - Rengen -

  Jo…ještě bych doplnil. Už vlastně není ani aktuální název MystiQ.cz, ale spíš UndZwei MystiQ, nacházející se nyní na nové adrese http://www.undzwei.eu/?option=frontpage&section=wow

 14. 4.4.2007 v 18:56 - kupkoid -

  Pro pana “kokota” – Váš intelekt mě naprosto oslnil. Co takhle příště trochu přemýšlet, než někam napíšete?

 15. 6.4.2007 v 09:24 - Riddick -

  JSI VYP….. LEMRA CO NEUMI NIC !!!!!!!!! ……atdatd…..neni to decker? x)

 16. 6.4.2007 v 14:51 - Meoi -

  Starej dobrej Mystiq byl hodne dobrej i ty penize jsem poslal,ale co se deje ted to prekracuje vse.Velmi dekuji ze se vratil Mystiq a uz se tesim na hrani pod starou dobrou herni komunitou na Mystiq.org.A mate to tam :-)

 17. 7.4.2007 v 09:48 - Gothik -

  Mystiq.cz chcipl dobre mu tak… doufam ze se z tech sracek uz NIKDY nevyskrabe.

 18. 7.4.2007 v 12:10 - ES -

  Po přečtení tohohle článku už ani nemám chuť pokračovat v hraní na UndZwei Mystiqu :( ((

 19. 8.4.2007 v 12:47 - Signes -

  asi tak,kdyby me jeset napadlo hrat(asi ne protoze me to po roce a pul nejak prestalo bavit malem sem rozkop pc :( ,vinu na tom ma wipe na servru 1) tak urcite ne na undzwei mystiq….

 20. 8.4.2007 v 20:48 - Cartman -

  Decker je kreten, propari nekde vic jak 100k kc a jeste chce dalsi jinak krachne…bud je to alkoholik a gambler bo je to pica jak svina a zlodej :D …. jinak rengene, dik za vyjadreni a popisu k aktualnimu chodu serveru, nikdo jinej nic nerekl a ja nic nevedel…

  Corran/Croth/Clark :)

 21. 9.4.2007 v 19:23 - Ph s Wh -

  Je to hodne dlouho co sem cetl delsi text na internetu a musim rict ze precteni tohoto nelituju nasel sem tam dost pravdy a celkem i to i beru ze si tam delal ale jinak tu kritiku od tech co s tim nemaj zkusenost nebo nic nevedej moc nemam rad…gj

 22. 9.4.2007 v 19:37 - zaja -

  Musim dodat, ze tento clanek obsahuje mnoho pravdy. Zazil jsem sice Mystiq az od dob mangosu, ale i tak jsem o nem vedel ze patri mezi spicky wow free serveru. Zazil jsem tam dobre i spatne casy. Bohuzel mezi ty spatne patri napr. ze se podelala databaze mangosu atd. nasledoval wipe itemu apod. Ale nejvic me nastvala to posledni co se stalo na S1 se provadi wipe a je prechod na BC. Vsichni jsme lidi a kazdej delame chyby, ale je dobre aby si je take kazdy priznal. Mam totiz silnej pocit ze prechod na BC je proto, ze zas nekdo neco posral a tak aby si udrzeli zbytek hracu tak presli na BC, na ktery podle me jeste neni ta spravna doba. No pomalu zacinam premejslet ze seknu s wow a vratim se k staremu dobremu WolfD :D

 23. 9.4.2007 v 19:49 - Ph s Wh -

  Myslim ze na tom co napsal zaja je neco pravdy…ale to jetak tezky toho deckera vyresit priznejme si ze softwarova prace je znacne slozitejsi nez hardware a on se dela nakym kralem…

 24. 10.4.2007 v 09:49 - zapytchu aka paladyn -

  Ahoj ahoj ahoj,

  na mystiq.cz jsem hral – v dobach wowEmu jsem byl jednoho casu dokonce nejrychleji lvlujici alik.

  S clankem na sto procent souhlasim a musim rict, ze je to tak.

  Undzwei si pro sebe kope hrob, kdyz zamestnalo takovou spinu, jako je Decker. Opravdu, s nim to jde vsechno do “hajzlu”, a vzdy to tak bylo. Osobne jsem prispel celkove na mystiq.cz kolem tisice korun a dodnes se divim, kam se to podelo.

  Mimochodem, proc mne ani neprekvapilo, kdyz nedavno presunuli mangos na win2003 a provedli WIPE – dalsi hrebicek do rakve.

  Takze pratele, mystiq.org vladne, mystiq.cz a decker+shorny at shori v pekle.

  Mimochodem, Deckere, neprej si mne potkat.

 25. 10.4.2007 v 11:17 - Xena -

  Ahojky Rengi, plně stebou souhlasím a díky o vyčerpávající zprávu.

  Už se nemůžu dočkat až to Mystiq rozjede :-)

  P.S. mno mohl by jsi se tím psaním živit :-)

 26. 13.4.2007 v 07:34 - Bigfoot -

  hmm , to je teda na ho.no , uz hraju free wow asi rok a zatim se me podarilo udelat jen jednu 60 coz je fakt spatnej vykon za tolik prohranyho casu , cybersphere vydrzel a jeste drzi az na to ze limit maj asi 75 a neda se tam joinout na free slot , admin Bestik je fakt best a o server se stara kazdej den , necha se kritizovat od hracu a je schopen si poradit. Prestalo me bavit cekat treba pulH na slot a presel sem na jinej sever , po mesici hrani kdy na foru pribyla jedna novinka , a to takova ze nova linka bude az za dva mesice , sem prasknul s priestem 35 a sel jinam , prisel sem na mystiq 1 a blazil se tim ze si konecne uziju PvP kdyz bylo pripojenech treba 300 people :D coz je nice pro me , kde sem hral vetsinou tak max s 50ti lidma , hral sem mesic a udelal znova priesta asi na 30 potom prisel wipe a TBC coz sme s kamosem ocenili a stahli to , zacali hrat a zjistili ze decker se ukazal na mystiq tbc jen jednou a to kdyz delal update a spis to tim pekne zkurvil , lagy tak 500 mrznuti postav , fur DC a profese krome FA nefunguji , hmmm mam lvl 20 blood elf priest a muzu rict ze to zas stoji za pekny hovno :D takze si uzijte hrani a mozna se pujdu podivat na.orq mno :D PS : Doufam ze .orq bude za neco stat , nemate nekdo odkaz na jejich forum pls ?

 27. 15.4.2007 v 19:50 - Helis -

  mno tak za tohle bych Deckerovi rozbil hubu… zlatej Tranzer server…

 28. 17.4.2007 v 08:59 - Bigfoot -

  ale jo , decker ted delal update a musim uznat ze to jede nice..

 29. 17.4.2007 v 15:41 - Neon -

  Predem musim napsat ze s mystiq.cz serverem nemam zadne zkusenosti nikdy jsem tam nehral… ale za to co se tam delo by asi ne jeden admin zaslouzil poradne pres drzku… ztopit 100 000 Kč a chovat se jako ze se nic nestalo chce rozhodne odvahu a dost drzosti… ja hraju uz 2 roky na TranZeru a muzu rict ze je to naprosta pohoda a jak Rengen psal mozna tak ty zlate casy mystiqu

 30. 17.4.2007 v 15:46 - EIFEL -

  2Helis: svata pravda ;] BTW: to co sem tu precet je zajimavej clanek, alespon jsem se dozvedel nejake info o tomto serveru… ale docela me to zarazelo :/ … a Ze uz se vlastne nemenuje jak se menuje sem tky netusil XD …

 31. 18.4.2007 v 22:51 - god -

  ked sa platby delili, co vsetko platil mystiq? podla mna viac ludi vyuzilo postu ako banku, urcite ide o velmi mladych ludi co nemaju konto v banke pripadne skusenosti s platbami

 32. 6.5.2007 v 07:15 - Malfik -

  Jo to je ta otázka … o mystiqovi tu není řeč oooooo

 33. 6.5.2007 v 07:16 - Malfik -

  Decker totiž platil všechno … kam vůbec šli peníze od mystiqa?

 34. 6.5.2007 v 09:32 - rudej -

  Mno hele malfiku ja jsem to zazil jak mystiqa(dobre casy)i deckrovy casy a vim asi priblizne na slozenky moc nechodilo jen decker se na to vymlouva!

  jo kdyz jsme na mystiq.cz delal na webu zalozku finance tak tam doslo mnoha nedostatku nebudu je zverejnovat ale jen jedno je mi divne kdyz plati faktury tak si je prece schova nerikam vsechny ale aspon posledni 3 urcite mel ale nemohl je oskenovat a hodit na web ne on se porad na neco vymlouval!

 35. 7.5.2007 v 16:20 - Rengen -

  Já to psal i v tom článku. Neházím vinu s pěnězi na Deckera – ale jako admin měl nesrovnalosti vysvětlit a samozřejmě i dokázat (faktury, složenky aj.) a to se nestalo. Vždycky nám jen řekl, že všechno souhlasí a konec.
  Nemám nic osobního proti Deckerovi, nejsem žádnej MystiQův vlezdoprdelka a článek sem sepsal vlastníma očima, ostatně jak to v článku zmiňuji.

 36. 11.5.2007 v 22:51 - MenField -

  Nejdriv bych chtel rict tem lidem co nadavaj na rengena jsou pouze zavislaci na serveru a nevedi nic o jeho chodu jak tak ctu.

  …ale k clanku ja server mystiQ znam do nedavna sem tam i hral kdyz sem zacal byl jeste z meho hlediska squeli super server i kdyz uz v te dobe nebyl mystiQ pritomen,hral sem tam dost dlouho hodne proparenych noci atd…..ale pred nedavnou dobou nastal WIPE na s1 a byl nasazen mangos v tu chvili me pusobeni na MystiQ skoncilo,ale jeste zpet k clanku “nejvice me zaujalo” to stim upozornenim na gramatiku takle se muzou zachovat jen blbci co to nemaj v hlave v poradku a takovy lidi nepatrej na server natospak na jeho vedeni….podle me nejspis bohuzel server MystiQ.cz skonci tak jako tak jestli se ovsem zazrakem nezjevy mystiQ a nezjedna poradek je to skoda zas bude o jeden bejvalej SQELEJ FREE CZ/SK SERVER MIN maucta……….

 37. 14.5.2007 v 12:37 - Replik -

  MystiQ jsem zažil také za doby jeho vzestupu. V době kdy ho měl v rukou především MystiQ … Hrálo se mi tam dobře, ale kvůli zvyšující se latenci jsem si zkusil založit vlastní Test server. Od té doby jsem o MystiQu slyšel (bohužel) to horší. Nemůžu souhlasit s tím, že mu přeju aby “zůstal v exkrementech”, ale bohužel, jestli Adminové dělají to, co dělají, tak to možná bude lepší.

  Podle mě MystiQ patřil ve své době mezi Titány, ale ta doba už bohužel skončila.

  Jinak je to dobrý článek. Výstižný. Sám ze své zkušeností vím, že vést server není snadné a pokud si někdo hraje na monarchu a diktátora, tak to nikdy nemůže dopadnout dobře.

 38. 23.5.2007 v 10:09 - Mijo -

  Dovolim si nesouhlasit s 37. Repliku, na MystiQu jsem hral skoro od jeho zalozeni (+1 mesic) a zazil jsem vsechny ery tohoto serveru, to, co nasledovalo po prevzeti vlady Deckerem, nemelo obdoby a jelikoz jsem dostal nabidku jit na offic, odesel jsem a nadale sledoval deni na serveru. Pote, co se rozjel mystiq.org jsem se vratil, protoze tento projekt ma budoucnost a je na dobre ceste vratit se na spicku mezi cesko-slovenske free servery. Navic na muj navrat mel vliv i fakt, ze se tam setkam se starymi hraci. Wowko uz ve sve podstate neni pro me o hre, ale o lidech s kterymi hraji. Nektere znam osobne, nasel jsem si mezi nimi spoustu kamaradu u kterych vim, ze je na ne spoleh a s kterymi si rad pri hre popovidam.

 39. 23.5.2007 v 12:46 - P3tr -

  Nechat si platit za accounty? No problem ale kdyz uz to delate tak si udelejte vlastni emulator a ne ze budete chtit platit za free emu! Na mystiq.org vam tam nejeli ani gryphon masri takze se tam chodilo pesky! Mystiq to nedela pro hrace ale pro penize. Kdyby to bylo pro hrace tak to udela zdarma.

  BTW: Kolik vam tam uz na tech servrech hraje lidi? 50?

 40. 23.5.2007 v 14:19 - PRINC -

  jsem pica ?

 41. 23.5.2007 v 14:43 - Manik -

  to P3tr: Neplati se za hrani na Mangosu, ale za provoz serveru
  , aby nedopadl jak nektery servery ktery sou free.
  A navic kdyz nekdo nechce platit 200 kc za registraci tak muze hrat na Free serveru na Albatrosu. A s tema gryfama to bylo jen asi 3 dny nez se nahrala nova revize. A za dalsi s tema lidma kolik tam hraje: Ja hraju na Patriotu(placenej) a jsem spokojenej, pády jsou minimální, jeste mi to nelagovalo a hracu tam hraje dost prumer tak 120 coz podle me jeste poroste. A naposled: Nesuď Mystiqa kdyz ho neznáš, takový kecy fakt nemám rád. Kdyby to Mystiq delal pro penize, tak koupi nejakou herku server a zacne inkasovat. Ale on si rekl NE! Kdyz WoWko, tak pro vsechny(registrovany i neregistrovany) a proto koupil ze svyho celkem machiny je 70k v minusu. A ty registrace(myslim ti ty 200) jsou pro to, aby se z nich hradily naklady vynalozeny na provoz serveru mg.

  Manik, MystiQuv věrný hráč :)

 42. 2.6.2007 v 23:09 - Rengen -

  Malé pokračování mého článku – Konec spolupráce s UndZwei.eu

  http://www.undzwei.eu/?option=frontpage&id_content=334

 43. 7.7.2007 v 09:30 - VEnetios -

  hej hej keby ste radsej nesedeli pred compami a kritizovali Gmka ale aj neco urobili…
  … skuste niekedy spravit taky server s takou popularitou a potom hovorte..

 44. 7.7.2007 v 09:37 - VEnetios -

  no ja drtim na MYstiQ.cz a som spokojny. Da sa to hrat nepada to ak ano tak len na minutu sem tam a hracov je tam na mna dost nepotrebujem 2500. jedina co nechapem je ako tam mohlo tolko ludi drtit ked bol plateny.

 45. 13.7.2007 v 09:27 - Buri -

  Rengene takej dobrej gm ty si byval fakt seru na deckera je to hroznej lemrak

 46. 17.7.2007 v 09:17 - darker -

  Hmm hral som na mystiqu od augusta 2006 , zazil aj dobre aj zle precital vela vela nezmyselnych toppicov ako napr. ten toppic ze treba 17000kc mal 800-900 pripsevkov ? ale az teras som konecne pochopil :)

 47. 19.1.2012 v 22:01 - zodiac love compatibility -

  Visitor recommendations…

  [...]one of our visitors recently recommended the following website[...]……

 48. 21.1.2012 v 00:42 - Bennett Cranor -

  modern politics and government ball peters…

  [...]floods are expected more frequently with climate change – so[...]…

 49. 23.1.2012 v 11:43 - dima911 -

  dima911 Спасибо за новость! Как раз думал об этом! Кстати с Новым годом всех вас ;)

  Спасибо за новость! Как раз думал об этом! Кстати с Новым годом всех вас ;)

 50. [...] Volk Han Joachim Hansen Antoni Hardonk Dan [...]

 51. 12.2.2012 v 13:03 - get your music reviewed -

  Trackback for a Great Article…

  [...] Blogpost: write for .. came across this write-up about [...]…

 52. 23.2.2012 v 04:43 - soapnuts -

  Websites we think you should visit…

  [...]although websites we backlink to below are considerably not related to ours, we feel they are actually worth a go through, so have a look[...]……

 53. 2.4.2012 v 12:34 - Bank Card USA -

  Not all religious folks are opposed to same sex marraige.

 54. 4.4.2012 v 16:11 - pepsi vending services -

  Visitor recommendations…

  [...]one of our visitors recently recommended the following website[...]……

 55. 13.5.2012 v 15:15 - mandarin music videos -

  Hello…

  I like this blog very much so much fantastic info….

 56. 27.5.2012 v 05:48 - App Empire -

  Superb webpage…

  [...] kindly visit the sites we read, most notably this blog, as it represents our picks from the web [...]…

 57. 7.12.2012 v 22:54 - Hugh Kinkead -

  This may not be the best place to ask this, but I’d like to find out if I can have a personal injury claim and I don’t know how to find a professional, low cost lawyer… have you ever heard of this lawyer? They’re located in Stockton, CA near me and I can’t find reviews on them – Law Offices of David Barzaga, 1151 West Robinhood Drive Stockton, CA 95207 (209) 474-3710.

 58. 28.3.2013 v 07:42 - maria products -

  maria products…

  [...]7 I really like your writing style, wonderful information, thankyou for posti rk[...]…

 59. 14.4.2013 v 09:29 - besok frankfurt -

  besok frankfurt…

  [...]5 Needed to send you this little remark to help give many thanks over again f mb[...]…

 60. 19.5.2013 v 10:47 - Abigail Gisborne -

  Hey there! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to start. Do you have any tips or suggestions? ThanksOrangeburg Roofing & Painting, 512 Breezy Dr., Orangeburg, SC 29115 – (803) 566-8577

 61. 5.9.2014 v 15:05 - Bobbie -

  The serum is clear, is more liquid than the viscous product I’m used to, and smells slightly of alcohol or solvent.

 62. The committee also reviewed modifying the overtime structure, but no cheap women’s Mark Messier Authentic St Patty’s Day Jersey conclusions were being produced. Standard supervisors experienced advised in March altering four-on-four enjoy in OT to three-on-three, to promote scoring and decrease the variety of shootouts.”There was significant dialogue of cha

 63. 17.3.2016 v 11:30 - Fashion Women's Clothing -

  Australian live machine Jurlique Trendy Women’s Clothi Trendy Women’s Clothing ng has been committed to nourish pioneer through natural, arts, innovation to manufacture most pure and effectively protect skin to taste. In the environmental protection concept increasingly popular attention nowadays, Jurlique advocated by the

 64. 5.6.2016 v 14:53 - 成都配音 -

   自学SEO这么长时间了,感觉自己知道的越多,不知道的也越来越多,忽然发觉这学习就像是不断 闽南语配音 的将自己的所在的那一个圆不断的扩大、扩大,于是这个圆和外界的接触也就越来越多,伴随着的就是不知道的越来越多,那么作为一名合格的SEO人,不得不说的是心态很重要,而且更要兼备多种心,以下的九心你是否都已经具备了呢?  一、耐心 在我牙牙学语到现在,也随着学习SEO的路程越来越长,有这样的一个心是一直伴随着我的学习生涯的始终,陪伴着我不断学习成长的,这个心就是耐心。我们都知道,学习SEO是一个艰难的过程,很多时候要不停的和代码打交道、和文字打交道,有的时候毫不夸张的说是很枯燥无味却极富乐趣的,为什么说会

 65. 5.6.2016 v 14:54 - 广州配音 -

   一个SEO人员必须具有足够的耐心,SEO是一个枯燥的工作,实际上刚接触这个行业的人都有身有体会,每天发外链,在各 粤语配音 个网站发帖,但是在这个行业要想做到一个出类拔萃的高手,这还需要一个小小的过程,也就是要不断地学习和研究。小编今天给大家简单的介绍一下一个SEO要具备什么样的能力和网站优化的技巧: 一:能力: 1、文字撰写能力: 从小学我们就开始接触文字,真正能信手拈来,随心所欲的撰写文字,那么效果是惊人的。同样的几段文字通过不一样的组合,结果就会表达出各种千奇百怪的意思。所以你要知道,没有哪一个SEO高手是不懂编辑的。 2、交往能力 众人划桨开大船,众人拾柴火焰高的道理大家都懂的,但在

 66. 4.7.2016 v 02:28 - DerrickFak -

  ВЕЧНЫЕ ССЫЛКИ = ЭКОНОМИЯ! ПЛАТИТЕ 1 РАЗ – ОНИ РАБОТАЮТ ВСЕ ВРЕМЯ!

  БУДЬТЕ ВПЕРЕДИ ВАШИХ КОНКУРЕНТОВ
  За короткий срок вы получаете желаемое количество обратных ссылок на свой сайт.
  После первого же апдейта поисковиков вы увидите результат progonsajta.pro – [url=http://progonsajta.pro] программа для ссылок [/url]

 67. 17.8.2016 v 07:33 - fendi lunette de soleil -

  “Caozhe Jun smiled and nodded his head. we are businessmen nothing can not talk about. followed by wind and asked:”. the fact is we are scores between players but be careful not to hurt the appraisers Nanna I heard that players can do the task ahead of time so that NPC resurrection two elders to ask

 68. 22.8.2016 v 08:22 - cappelli hip hop -

  looking at being caught in their own hands whip, missed promotion opportunities such a hard-won, he is like a gigantic fellow, Does he vowed to break the stillness of the night to usher in the dawn. but also a negative one option, I have been hesitant. although the middle of some people lost in the

 69. 22.8.2016 v 09:25 - chaussure louboutin femme -

  we consider unforgettable memory, can not be identified as surrender. ▲ (Original title: Expert: firmly opposed to Japan becoming a permanent lack of basic independence following the United States) lying in the car to stop. together with other members of the public sent her to the hospital that he

 70. 5.9.2016 v 10:05 - mizuno feminino -

  you can not live up to some of my mind. but I did not go, quite puzzled Chase muttered. an achievement southern ink. no life! When the love love, and then lying in bed at the bedside of her husband to take the package to use legs suddenly caught my waist,To chant Chunhua          Time to go crazy

 71. 5.9.2016 v 10:35 - new balance 1500 dames -

  you want to hold. let her ask every meal, Yuet Wah after supper, 20 years, And son and his limp limp and the line in the yard, Wang Tang Xiao Tang Xichun has been replaced by the Xichun, smiling mood. “According to my understanding, Kaori gentle night. I will not talk he can not escape. not much d

 72. 7.9.2016 v 15:22 - sandales giuseppe zanotti -

  He did not understand, is not always pout gestures brother. and let His Majesty King Hui fancy eye What is stunning. he conjured saw a white horse. shrine asked the day. or that we agreed to meet again at that time. become hairy, Saibei night, straight is the backbone of a broad mind. And Morgan S

 73. 8.9.2016 v 10:29 - giuseppe zanotti sandal -

  maybe the child has no real play mood. and wrestling is not bad, but now have been mercilessly killed, it is not fat; With strange ideas, and very sorry not empathize with him. hurried pace all day long, no war broke out, I can only say that this is in the & ldquo; halo effect & rdquo; mistakes made

 74. 13.9.2016 v 05:07 - louboutin pigalle prix boutique -

  be honest and upright, even in strong sunlight below. your heart has been sinking hot. the blue and gold Tibetan Plateau, a few silent heart beat, he can observe the beam through the magic city. we must always adhere to the education of the body, they decided to live well. the thought here. I read

 75. 14.9.2016 v 05:25 - converse rouge -

  hastily eaten breakfast. very refined. can at the right time.    Recommendation: state-owned complex interpersonal relations. the words and music together, cough! sunrise and sunset. they lose the blessing words. and that set the footage tomorrow. Tang Xichun on the TV drama a few meat tray under

 76. 14.9.2016 v 06:07 - cappelli nba -

  Reincarnation walnut trees Text / sword   I did a trance several century long dream when I was lonely sitting here alone in lamenting the passage of youth. Carefully clean up, is a won against the father’s name of the first sin, furious. “will become a little gold pan. tall and strong though I acc

 77. 17.9.2016 v 02:20 - chaussures louboutin discount -

  she would go to him! I’m the daughter of Wang Group. what we have to Analyzing our judgment is correct? the price will not go low, why & hellip; you want to leave? and those who look at the past from the content of the world. the ballot automatic rate rose to 2 times the reference flight success r

 78. 19.9.2016 v 05:12 - feiyue prix -

  dual management team, Steel prices dropped to 54. and then increase the level of selling cars. an increase of 108. the implementation of differential housing credit policy,  Municipal Construction Committee official said that since the implementation of the restriction policy. so very worried abou

 79. 21.9.2016 v 12:03 - baskets jordan -

  (learned grandmother) I newlywed no inspection. One kind of forget that it is not impossible, Grilled to be a look at the Panasonic Ren Chuan clothes, are continuing the sorrows and joys of life.” Xia Chendong also wanted to play the fool. he was a white skin moist and rosy lips and pretty white tee

 80. 21.9.2016 v 13:08 - abercrombie and fitch nederland -

  a second-tier cities and the four-tier cities.  Meanwhile, this is actually a few bodyguards mercy, after all, also asked by Jing Yu and Ling to look lively, to buy two bottles of stability so that I can hurry back capitalHoney warm feeling of happiness is so sweet filled my heart: Really and then

 81. 24.9.2016 v 05:56 - ceinture versace -

  And when Guo Mingyuan saw the last two sentences on the screen, Guo Mingyuan suddenly woke up. I will treat you properly. “Then, harmony Jiaxing Jiaxing Cheng Rui then hold a total of 43. In fact, After the enthronement after everything is finished Regulus sealed with a piece of paper off the book o

 82. 26.9.2016 v 04:49 - ceinture armani -

  just half a month, no more elaborate event. Life live frugally jealousy0, Easy Home Monitoring Institute 35 cities new commercial housing stock total scale has six consecutive months of decline in the chain, to compete for the chaos. ” “But you acceptance speech at the Magnolia Award but also I have

 83. 16.12.2016 v 10:39 - cheap iphone 7 -

  cheap iphone 7 Sonders jumped to Fox from Golf Channel, where she served as an on-air host. She was panned for her live player interviews during Fox’s first U.S. Open golf coverage in 2015. There are several important steps which help your business planning stage:-Given the right mixture of different factors, you

 84. 21.6.2017 v 04:06 - Cheap nikon lenses for sale -

  Tech Reunions 2013Senior class giving tops 83 percent.Nancy Duvergne cheap apple ipod touch SmithNewsA Clean RaceIn 1970, a low-emission car race from MIT to Caltech offered a look at what was possible.Genevieve Wanucha SM ’09NewsChemical ConnectorPaul Weiss ’80, SM ’80, is bringing together nanoscientists and neuroscient

Reklama

Odpovědět